Ми звикли, що двері обладнуються замками. Стандартний замок має защіпку та запираючий ригель. Зазвичай, защіпка керується за допомогою ручки, а ригель керується за допомогою циліндра із механічним циліндровим ключем або пласким ключем. Так ми жили роками. Все змінюється. Раніше люди стояли в чергах на отримання провідного телефону, а тепер в будь який момент можна придбати смартфон, який також надає послуги мовного зв’язку, але крім того багато додаткового сервісу. Подібна ситуація складається на замковому ринку. Як кажуть охоронці, важливо не лише запобігти проникненню через двері, але і вчасно повідомити власника квартири про намагання та результат проникнення. В додаток не забудемо про таку прозаїчну річ як втрата ключів та порив кишеней ключами. Почнемо із замків на вхідні двері. На дверях стандартно встановлюється два замки. Один повсякденний і другий для допоміжного застосування. (під час відпустки, відрядження, канікул і т.п. Повсякденний має циліндр під ключ і ручку відкривання дверей. Сучасні виробники замків додають новітні сервіси: доступ через безконтактну картку, за кодом, по відбитку пальця. за формою обличчя, за венозною картину судин пальця, через смартфон локально або дистанційно. На сьогодні продано дуже багато вхідних дверей, які стандартно встановлюються на квартири в багатоповерхових будинках. Користувачам необхідно запропонувати шляхи модернізації. Варіант 1. Смарт-циліндр. Ці циліндри мають доступ по безконтактній картці, коду, смартфону, відбитку пальця, мають механічний ключ екстреного доступу. НЕДОЛІКИ. Для підгонки замка під реально існуючі двері, треба переробляти циліндровий механізм. Головне: замки працюють за принципом механічного ключа. При відкритті, після розпізнавання коду, необхідно обертати ручку для відкриття. При закритті – знову необхідно ввести код і повертати ручку для
закриття. Це зветься напівавтоматика. Багатьом також не подобається сильно виступаюча фасадна частина замка. Виникає бажання її зламати. В цілому гарно естетично. Живлення від батарей.
Варіант 2. Смарт накладки. Смарт накладки встановлюються на існуючий замок, але на відміну від попереднього варіанту: відкриття та закриття замка реалізується у автоматичному режимі за допомогою вбудованого електромотора із редуктором. Цей варіант є найбільш оптимальним для встановлення на існуючий замковий механізм.
Варіант 3. Розглянемо Смарт-замки. Смарт замки на вхідні двері забезпечують автоматичне відкривання за закривання дверей за допомогою моторного приводу замкового циліндра, мають зручну
фіксовану ручку для переміщення полотна дверей, а також мають додаткові сенсорні можливості. Головне – це відеоідентифікація – доступ за формою обличчя і ще одна особливість – вбудований відеодомофон, який дозволяє дистанційно спілкуватися із клієнтом, що стоїть перед дверима. Запуск відеодомофона реалізується відвідувачем при натиску на кнопку «дзвоник», самостійно власником замка або самостійно замком, якщо відвідувач знаходиться перед дверима більше встановленого часу і не викликає власників квартири. Такий замок працює під управлінням одного із замкових смартфонних додатків і спілкується із смартфоном через додатки TTLock, TUYA, WisHome. Особливість зазначених смарт замків полягає в тому, що вони базуються на китайських замкових механізмах 6068. В Україні головним чином застосовуються замкові механізми 6085. Із китайськими смарт накладками двері із українськими замковими механізмами не сумісні. Представляємо запропоновані варіанти смарт замків на вхідні двері.
Варіант 4. Розширення можливостей варіанта 2 шляхом встановлення СМАРТ ДЗВОНИКА. До смарт накладок із Варіанта 2 можна додати СМАРТ ДЗВОНИК і ми отримаємо функціонально смарт замок, запропонований у Варіанті 3. Є багато варіантів форми СМАРТ ДЗВОНИКА. Наведемо найбільш популярні. Дзвоник має автономне живлення від вбудованого акумулятора. Підзарядка рекомендується через кожних 3 місяці в залежності від частоти спілкування. Зображення та звук надходять і генеруються тільки через смартфон декількох власників. Всередині помешкання встановлюється в розетку дзвоник, який із дверним смарт дзвоником обмінюється інформацією по радіоканалу.
|